Julia Franzén kunde vi nyligen se som Sveriges första Bachelorette. Men hur gick det med kärleken egentligen... Nu bekräftar Julia för Hänt att hon har inlett en ny romans. – Ja, jag dejtar, säger Julia.
Julia Franzén avslöjande om kravlistan för sin assistent – stämmer inte
Julia Franzén har synts i rampljuset under en längre period. För flera år sedan medverkade hon i Cirkus Magaluf, och har även bott utomlands en längre tid. År 2020 återvände hon till tv-rutan med sin medverkan i äventyrsprogrammet Robinson och förra året var hon Sveriges första Bachelorette.
Tyvärr fann hon inte kärleken i dejtingprogrammet, men nu bekräftar Julia för Hänt att det trots allt kan finnas en ny kärlekslycka...
Bingo Rimérs svar på framtiden med Julia: ”All in”
Under 2020 hade Julia en uppmärksammad romans med fotografen Bingo Rimér. De två reste mycket tillsammans och publicerade ofta bilder med varandra på sociala medier.
– Skulle du kunna se en framtid ihop med Julia Franzén?, frågar Bathina.
– Det skulle jag absolut kunna göra. Alltså jag tycker hon har alla de egenskaperna. Det tycker jag. Sedan måste jag ju också... Jag förstår ju också innebörden av en framtid med henne. Då är det ju liksom all in och på riktigt så att säga, säger Bingo Rimér.
Följarna har länge spekulerat i om Julia och Bingo skulle ha börjat dejta igen, främst på grund av deras uppvisande av varandra på sociala medier.
För Hänt berättar Julia att hon och Bingo är bra vänner just nu, men att hon inte vet vad som händer i framtiden.
– Sedan jag och Bingo slutade dejta så har vi fortsatt vara väldigt bra vänner. Förstår att det kan verka konstigt men Bingo är ju och andra sidan känd för att ha bra relation till sina ex. Sen vet man aldrig vad som händer i framtiden, säger Julia till Hänt.
Julia Franzéns första ord om romansen – dejtar någon
”Yes, jag har gått vidare om man säger så”, skrev Julia då.
Julia bekräftar nu för Hänt att hon faktiskt dejtar någon, men har inga planer på att gå ut med namnet just nu.
– Jag har inte gått ut med vem det är än, säger Julia till Hänt och tilläger:
– Ja, jag dejtar.
Förutom dejting så är Julias framtidsplan att jobba vidare med sitt företag och hitta sin framtida man.
– Jag vill utveckla mitt bolag och hitta min framtida man och pappan till mina barn!
FOTO: TV4
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.