Oliver Ingrosso avslöjade i våras att han och flickvännen Zoe-Fay Brown väntar barn tillsammans. Nu har paret välkomnat sin son till världen. Se första bilden här!
Avslöjandet om bebislyckan kom i podcasten Inga beiga morsor, där han berättade om känslorna att bli pappa.
– Jag är skitglad ja, men jag tror inte att det har slagit in än helt och hållet heller, jag har snackat med flera män som ska bli pappor och alla säger samma sak, du som farsa fattar ingenting förrän du står och håller i bebisen på BB, berättade han.
Det har varit en lång väntan som nu är över – för Oliver och Zoe har för första gången blivit föräldrar!
Oliver Ingrosso och Zoe har fått en son – avslöjar ovanliga namnet
– Zoe, stackarn, har ju mått superilla. Hon har haft de där första, du vet, tre månaderna som är, ja, där man bara kräks och kräks och kräks, berättade hon då.
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.