Nicole Falciani om att ta över efter Rebecca Stella: "läskigt"
Programledaren Rebecca Stella har blivit mamma igen. Den numera tvåbarnsmamman gick ut på instagram igår och avslöjade att hennes dotter föddes tre veckor för tidigt.
Då skrev hon såhär på Instagram:
”Välkommen till världen vår fina lilla tjej, du är helt perfekt!Bara timmar efter min babyshower så gick vattnet och vår dotter bestämde sig för att komma tre veckor för tidigt – den största och mest fantastiska överraskningen.Vi är otroligt glada och vår familj är nu komplett!”
– Det var meningen att den här videon skulle bli en video där jag berättar att jag är gravid. Jag tänkte vänta till 3 månader, för då brukar man ju veta att man oftast får behålla barnet, men tyvärr så gick det inte så bra för mig den här gången, har Rebecca tidigare berättat i envideopå Youtube.
Anledningen till att Rebecca har delat med sig av sin historia är för att hon vill hjälpa andra.
– Det här är så tungt, jag har försökt så länge. Jag har hela tiden tänkt att jag ska berätta för att jag vet att det är så många som går igenom liknande grejer och jag vill att ni ska veta att ni inte är ensamma, har hon tidigare berättat.
FOTO: TT
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.