Anna-Katarina "AK" Rydberg från "Paradise Hotel" har minsann inte tur i kärlek. På sin blogg berättar hon om hur en kille hon träffade inte "glömde" berätta att han hade flickvän: "Jag spyr i min egen mun."
På kärleksfronten verkar Anna-Katarina “AK” Rydberg, 24, från fjolårets upplaga av realitysåpan “Paradise Hotel”, förföljas av otur.
Dejterna med tv-profilen Martin Björk, 41, och artisten Erik Segerstedt, 31, ledde ingenstans och romansen med “Farmen”-stjärnan André Holgård, 25, slutade i tårar. Nu avslöjar dokusåpakändisen att hon ännu en gång fått sitt hjärtakrossat.
Den gången av en kille som hon inledningsvis bedömde som jättetrevlig och jätteflörtig. Killen ifråga bjöd ut henne på en helkväll och hon tackade glatt ja.
AK har minsann inte tur i kärlek. Foto: IBL
– Dock blev det ganska mycket alkohol och det slutade med att vi gick hem tillsammans. Dagen efter var det rätt stelt. När jag dagen efter mötte upp mina kompisar berättade de att han hade flickvän! Det hade han absolut inte nämnt för mig. Skulle aldrig göra något med en kille som har tjej. Aldrig, skriver Anna-Katarina “AK” Rydberg på sin blogg.
För några kvällar sedan stötte hon ihop med killen ifråga på en krog. Stämningen blev krystad och Anna-Katarina bestämde sig för att konfrontera honom. Hon frågade rakt ut om det var sant att han hade flickvän.
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.