”Sedan i morse dansar Elena för oss från sin stjärna”
Elena var stor i sociala medier. Hon hade drygt 800 000 följare på Instagram och nära 700 000 följare på Tiktok.
”Sedan i morse dansar Elena för oss från sin stjärna”, står det i en story på hennes Instagram, skriver Aftonbladet.
Bara några timmar innan hon gick bort postade hon sitt sista inlägg. En rörande bild på familjens händer som höll om hennes egna. Elena beskrev att hon inte vaknat upp bra och att hon kände en rädsla.
”I dag vaknade jag inte på ett bra sätt, inte bra alls, jag känner en stor rädsla. Det är väldigt svåra dagar, och de blir bara svårare. Men som ni vet är jag stark”, skrev Elena Huelva.
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.