Malin Gramer prisar sambolivet: "Jättejättemysigt"
- AvLina Tidén Sundin
- Tipsa oss!
I november flyttade Malin Gramer, 37, ihop med kärleken Carl Falk, 35, i en lägenhet på Östermalm i Stockholm. Hittills verkar sambolivet gå som på räls.
– Det är fantastiskt. Jättejättemysigt, säger hon till Hänt på VIP-premiären av Star Wars: The force awakens.
Tillsammans med barnen, hennes son Charlie, 6, och hans dotter Emma, 4, har de jobbat på bra för att komma i ordning men fortfarande finns det saker att göra.
– Det går i vågor, vi håller på och bygger lite garderober, men vi har en gran!, säger Malin Gramer.
De firade nyss sin första jul i lägenheten, men på frågan om nästa steg blir att förlova sig blir svaret:
– Nä men gud, nej ingen aning. Jag tror vi tar en dag i taget.
Paradise Hotell-profilen har en händelserik vår framför sig. Däribland Världens bästa burgare på TV3 med krögaren Johan Jureskog, 40. De åker runt i USA på jakt efter den ultimata hamburgaren.
– Jag tror jag ätit ungefär 67 stycken under de tre veckor vi spelat in. Just nu äter jag ganska mycket fisk, avslöjar Malin Gramer med ett skratt.
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.