Henrik Borg blir ny programledare för Paradise hotel: ”Ett eget universum”
Här är programledaren för det nya studioformatet Paradise Hotel – Eftersnacket.
Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Den nya säsongen av Paradise Hotel har premiär den 25 augusti och precis som förra året är det Rebecca Stella som fortsätter som programledare.
Programmet spelades in i Mexiko i början av året och tidigare i somras presenterades årets deltagare.
Men något som är nytt är att Viaplay lanserar det nya studioformatet Paradise Hotel – Eftersnacket. Och det är ingen mindre än realitystjärnan och Kristallen-nominerade Henrik Borg, 31. Henrik är gift med influencern Lisa Borg, 35, och de har nyss blivit föräldrar.
Henrik Borg om nya programledarrollen
Varje torsdag under säsongen kommer tittarna kunna se det nya eftersnacks-programmet.
Där bjuder Henrik Borg in gäster till ett intensivt, underhållande och ärligt samtal om vad som egentligen pågår innanför och utanför hotellets väggar.
Paradise Hotel – Eftersnacket har premiär torsdag 28 augusti exklusivt på Viaplay.
– Paradise Hotel blir som ett eget universum under hösten och jag ser fram emot att få vara en del av det. Jag kommer bjuda PH-publiken på något helt nytt och maxat varje vecka, säger Henrik Borg i ett pressmeddelande.
FOTO: Viaplay Sverige