Edvin Törnblom avslöjar kärlekslivet efter uppbrottet – flörten med 46-åringen

Edvin Törnblom
Edvin Törnblom är singel och använder sig av dejtingappar.
Nu berättar han om flörten med den äldre mannen!

Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!

Edvin Törnblom delar med sig av de privata detaljerna – Hänt dyker ner i hans telefon

Edvin Törnblom delar med sig av de privata detaljerna – Hänt dyker ner i hans telefon

Under de senaste åren har podd-profilen och programledaren Edvin Törnblom, 29, varit singel. Men nyligen avslöjade han att han tidigare i år blivit hjärtekrossad.

Edvin Törnblom om kärlekslivet

– Den kommer att handla om hur jag blev hjärtekrossad, bland annat. Hur jag lade mitt hjärta på en skärbräda och hur en person hackade sönder det. Han hackade sönder det med en oslipad kniv, har han bland annat sagt i podcasten Ursäkta.

I en intervju med Expressen berättar Edvin nu istället om en helt ny flört!

Edvin menar att han inte haft någon tur på kärleksfronten.

– Jag är så sjukt osäker i dejtingsammanhang och i allt som har med kärlek att göra. Det är det enda som jag har outforskat, där jag inte känner att jag har koll.

Edvin Törnblom
Edvin TörnblomFOTO: Karin Törnblom/TT

Tv-profilen berättar även att han aldrig haft en långvarig relation.

Edvin Törnbloms nya avslöjande: ”Skriver nu med en 46-åring på Tinder”

På frågan om Edvin varit kär någon gång svarar han:

– Det har jag faktiskt. Men han var inte... eller han var lite tror jag. Man blir ju inte ofta dödskär i nån där det inte finns något tillbaka. But I’m still single. Jag skriver nu med en 46-åring på Tinder, säger han till tidningen.

Han viskar sedan:

– Kanske lite gammalt? jag är ju 29? Om tio år är han 60 snart.

Om Edvin längtar efter kärleken eller inte är han själv osäker på.

– Nej, man måste ju inte det. Jag satt faktiskt i går kväll och skrev om det till ”Evigt Edvin” och tänkte på att det behöver ju inte vara slutmålet, men jag skulle gärna testa på att leva med nån och se hur det är, så man inte missar nånting.

Under nästa år kommer Edvin att åka på turné i Sverige med sin nya humorshow Evigt Edvin. Showen handlar om livet, döden och att det nog är roligare i helvetet än i himlen.

FOTO: Karin Törnblom / TT