Det var i veckan som Wahlgrens värld-profilen och influencern Bianca Ingrosso, 25, gick ut med att hon haft corona. Redan för några veckor sedan berättade hon i en vlogg om hur hon och pojkvännen Phillipe Cohen blivit sjuka och fått hög feber.
– Det var några sjukt jobbiga dagar när jag hade så ont i min kropp att jag bara ville gråta. Men jag har bara mått ganska dåligt och har inte varit utomhus på så otroligt länge nu, sa hon då och fortsatte med att berätta om att hon och pojkvännen även tappat all smak och lukt.
Nu berättar Bianca för Aftonbladet att en läkare kommit hem till paret för att ta prover på om de har några antikroppar efter att ha drabbats av covid-19. Samtidigt berättar tv-profilen även att hon och pojkvännen blivit sambos.