LÄS MER:NYTT! Korsord Bianca Ingrosso Pernilla Wahlgren Exklusivt på Hänt Farmen 2025 Love is blind Sverige Let's dance 2025

Bianca Ingrosso kan inte gå på toaletten – visar upp magen: ”Så galet trött”

07 maj, 2025
Bianca Ingrosso kämpar med magbesvär.
Nu ger hon en ny hälsouppdatering där hon visar sin uppsvullna mage.
”Knappt kunna äta eller dricka något utan att reagera såhär”, skriver hon på Snapchat.
Annons

Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!

Bianca Ingrossos lyxpresent till Theo Wahlgren: ”Bästa kvällen i hans liv”
Bianca Ingrossos lyxpresent till Theo Wahlgren: ”Bästa kvällen i hans liv”

Bianca Ingrosso, 30, har kämpat med sin hälsa under lång tid. Efter att ha upplevt symtom på utbrändhet åkte Bianca i början av förra året till kursgården Bara Vara i Rättvik.

Resan till kursgården beskrev Bianca senare som sitt "livs resa" och hon kom hem lugn och harmonisk. Men det skulle inte ta lång tid innan hennes hälsa skulle ta sin törn igen.

Bianca Ingrosso inlagd på sjukhus

I början av året fick Bianca återigen problem med hälsan. Det började med att hon gick ut i sina sociala medier och berättade att hon gått flera dygn utan att kunna sova.

Annons

"Jag vet inte vad det är för fel på mig den senaste tiden, eller om det verkar vara många fler än mig. Men jag kan inte sova! Ena natten så däckar jag och somnar, sover skitbra, och andra natten så… Det är varannan natt nu som jag inte kan sova.", skrev Bianca på Snapchat då.

Bara några veckor senare tvingades Bianca läggas in på sjukhus. Det som hon först trodde var influensa skulle senare visa sig vara en aggressiv tarminfektion.

Efter flera dagars magsmärtor fick Bianca läggas in på sjukhusFOTO: Snapshat

"Jag har fått en aggressiv tarminfektion pga av bakterier som lilla jag fick med mig från Marrakesh. Fick massa dropp igår så min feber är lägre nu (tack gode gud) men min brutala tarmvred är verkligen utom kontroll” skrev hon på Snapchat.

Annons

Bianca Ingrosso sjuk igen – visar upp magen: ”Stenhård”

Bianca tillfrisknade tillslut ifrån tarminfektionen, och har under senaste tiden haft fullt upp.

Härom veckan öppnade hennes skönhetsmärke Caia sin egna fösta butik och i samma veva gick hon på Elle-galan tillsammans med kollegan Lovisa Worge, 28, och reste på semester till Palma.

Under tiden har Bianca återigen fått problem med magen. På Snapchat delar hon nu med sig utav en bild där hon visar upp sin uppsvällda mage och beklagar sig över de stora problemen.

”Så galet trött på att ha ont", skriver Bianca.FOTO: Snapshat
Annons

”Så galet trött på att ha ont, vara stenhård, inte gå på toa på flera DAGAR snart över 1v och knappt kunna äta eller dricka något utan att reagera såhär", skriver hon.

FOTO: TT / Skärmdump Snapchat

Annons