Benjamin Ingrosso bjuder in en kompott av olika människor till sitt program Benjamin's. Nu avslöjar han att alla absolut inte klickat med varandra – de har till och med blivit tjafs. – Stelt, säger han till Expressen.
Nu berättar Benjamin ett okänt bråk under inspelningen av programmet. Det är för Expressen som han berättar att det uppstått tjafs mellan några gäster.
När han pratar om den kommande säsongen säger han:
– Det blir allt ifrån skitgod mat till skicklig mat, till asbra musik till jättejobbiga möten, där det ibland blir så stelt och nästan tjafs till att det bara är hur underbart som helst.
Han berättar vidare att de valt att inte klippa bort för mycket, av det han menar på varit en laddad stämning.
– Jag tror att man vanligtvis hade försökt klippa det så att det känns bra. Nu blev de jättebra mot slutet av kvällen. Det är en speciell sak att kasta in tre kända, eller okända, personer som inte känner varandra. Alla kan inte klicka med varandra.
Benjamin Ingrosso om tjafset: ”Jag tog det rätt lugnt”
Han går inte in på vilka gäster det gäller, men det låter trots allt som att det hela slutade så bra det kunde. För på frågan hur han reagerade när detta uppstod, säger han:
– Hade det varit för två år sedan i första säsongen hade jag fått panik. Nu har jag vuxit in i någon slags värdroll och jag är ändå 25 , jag var 21 när vi började.
– Jag tog det väl rätt lugnt och lät dem prata ut så vi kunde börja laga mat.
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.