Året med Estelle: Lek, bus, skidåkning - och en lillebror!

2016 har varit ett spännande år för Sveriges lilla prinsessa! Hon har fyllt fyra år, fått en ny lillkusin - och blivit storasyster!

Det händer mycket i prinsessan Estelles liv. I vintras lärde hon sig åka skidor med mamma Victoria och pappa Daniel och i mars kom prins Oscar till världen. Visst blev det lite annorlunda hemma i slottet på Haga med en lillebror som skrek i högan sky under nätterna så kristallkronorna skakade, men trygga Estelle har fixat rollen som storasyster galant. Dessutom är det ju mysigt med en liten bror att mysa med – och kanske snart busa med!

Vilket toppenliv du har, Estelle!

Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Hänt följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.