Skräckbilderna på folkkära skådespelaren – ansiktet förstört efter våldsam attack!
Nu syns han med stora bulor i ansiktet – knappt igenkännbar.
Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Det verkar gå vilt till på barerna i Kanada – det kan åtminstone den folkkära världsstjärnan James McAvoy, 46, skriva under på, efter att ha hamnat i en ofrivillig barfight under sitt senaste besök på en lokal pub.
Blev attackerad under besöket på en lokal bar
Det var under X-men-stjärnans marknadsföringsturné för sin regidebut California Schemin på stadens filmfestival som han enligt The Guardian ska ha blivit slagen av en annan gäst.
Och visst har det satt spår. På nypublicerade bilder syns McAvoy med stora bulor i ansiktet.
Enligt källor till tidningen fick han en rak höger av en besökare på Charlotte’s Room bar, bara två dagar efter filmens premiär.
Samma källor vittnar om händelsen och menar att det var en fullkomlig främling som gick till attack mot McAvoy.
– James hade ett avslappnat möte med producenterna av sin film och, som han senare fick veta av personalen, fanns det en man som hade druckit för mycket och som skulle eskorteras ut. James hade ryggen mot mannen när han plötsligt blev slagen, säger en källa.
Stannade kvar på barnen och skrattade åt incidenten
Enligt tidningen ska McAvoy inte på något sätt ha provocerat attacken. Flera andra gäster ska snabbt ha ingripit för att hålla tillbaka mannen, som till slut blev utkörd.
Efteråt ska McAvoy ha stannat kvar på baren och till och med skrattat åt incidenten tillsammans med andra gäster och personalen.
FOTO: TT
