19-åriga kändisdotterns sorg efter sveket – förlorade sitt ofödda barn
Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
19-åriga Alabama Barker är dotter till den amerikanske trummisen Travis Barker, 49, som sedan våren 2022 är gift med Kourtney Kardashian, 46.
Alabama Barker har 5,6 miljoner följare på Tiktok och delar regelbundet med sig av sin vardag genom de korta klippen.
Och på en video, som hon nu har raderat, skriver hon något som har väckt reaktioner i hennes kommentarsfält.
Alabama Barker fick missfall och utsattes för otrohet
I första delen av videon syns kändisdottern stå och spegla sig i ett fönster, där hon håller upp sin tröja så att man ser hennes mage.
"Ända sedan jag förlorade mitt barn, utsattes för otrohet och samtidigt utsattes för hat, har jag haft en känsla av att jag aldrig kommer att bli samma person igen", skriver hon i en text på videon.
Kort därefter raderade hon klippet och meddelade sina följare på Instagram att hon skulle ta en paus från sociala medier.
Alabama Barker om tuffa tiden: "Något av det jobbigaste jag varit med om"
Någon dag senare började Alabama Barker att publicera videor på sitt Tiktok-konto igen, något som har fått fans att tro att hon sökte uppmärksamhet genom den raderade videon.
Samtidigt har en bild spridits i 19-åringens kommentarsfält på Tiktok, som sägs visa en kommentar hon har skrivit till någon som återpublicerat den raderade videon.
"Snälla radera det här. Det var inte meningen att den skulle publiceras, och det är väldigt personligt och något av det jobbigaste jag har gått igenom. Videon skulle bara ha varit ett utkast. Skulle betyda mycket", står det i kommentaren.
Det här är Alabama Barker:
Alabama Barker är dotter till rocktrummisen Travis Barker, som blev extra omskriven i media när han började dejta Kourtney Kardashian.
Alabama är född i december 2005 och är därmed 19 år gammal.
Hon har, likt sin pappa, också försökt satsa på musiken och har själv släppt flera låtar. Förutom det är hon aktiv på både Tiktok och Instagram och har miljontals följare på sina kanaler.
FOTO: TT, Skärmdump/Tiktok