Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Avstängningar för Björklöven och Djurgården

Djurgårdens målvakt Matthew Galajda ligger på isen efter att ha blivit påkörd av Björklövens Alex Hutchings i påskaftonens match.
Claudio Bresciani/TTHutchings och Vejdemo stängs av i två matcher vardera efter två händelser i påskaftonens fjärde semifinal i Stockholm då Djurgården vann med 5–4.
Hutchings åkte på hemmalagets målvakt Matthew Galajda som fick utgå skadad och straffas för en målvaktsinterference. Vejdemo satte klubban i bröstet på bortalagets Fredric Weigel och straffas för en spearing.
Alex Hutchings tilldöms även 6 875 kronor i böter.
Nästa semifinalmöte mellan Björklöven och Djurgården, som står 2–2 i bäst av sju matcher, spelas i Umeå på annandag påsk. Modo är sedan tidigare klart för den hockeyallsvenska finalen där vinnaren spelar i SHL nästa säsong.