LÄS MER:NYTT! Korsord Bianca Ingrosso Pernilla Wahlgren Exklusivt på Hänt Idol Bonde söker fru

Robinson-Charlie om relationen med kända skådisen: ”Det är min pojkvän”

02 okt, 2025
Charlie Beskow är en av deltagarna i den nya säsongen av Robinson. I en intervju med Hänt berättar han om relationen med kändispojkvännen!
Annons

Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!

Robinson-Tove om de oväntade icksen hon har på sin pojkvän
Robinson-Tove om de oväntade icksen hon har på sin pojkvän

En ny säsong av Robinson 2025 har äntligen gått av stapeln och den här gången är det Nyhetsmorgon-profilen Martin Järborg som styr skutan på ön i Filippinerna.

En av årets deltagare är 29-åriga Charlie Beskow som kommer från Stockholm.

Hur känns det att Robinson nu har premiär?

– Så kul! Det känns så himla bra. Jag är så taggad på att se hur man blir portreterad. För man själv vet ju vad man har varit med om, men man har ingen aning om hur det kommer klippas och hur man kommer att framställas. Man hoppas ju bara att man att man ser bra ut!, skrattar Charlie.

Annons

Deltagaren Charlie om att lämna pojkvännen

Hur var det för dig att lämna dina nära och kära och åka iväg till Robinson? Var det känslosamt?

– Ja, men det var det verkligen. Alltså jag har min kille som jag saknade jättemycket där. Jag tänkte på honom varje dag.

– Jag fick styrka av honom, och jag visste också att när det var som tuffast och man bara ville hoppa av så visste jag att om jag skulle hoppa av så skulle han bli så fruktansvärt sur på mig! Så det gav mig pepp att fortsätta, för annars skulle han bli skitsur, skrattar Charlie skämtsamt.

Charlie berättar att han tidigare både jobbat och bott i London, och det var där han träffade sin kärlek.

Annons

Hänger med kändiseliten!

I ett klipp på Charlies Tiktok syns han hänga med en hel del kändisar! Där i bland Charlie Gustafsson och Alba August.

Men det är inte av en slump, förklarar han.

– Det är vänner och gemensamma kompisar. Min kille är också skådis, Joakim Lang heter han. Han har varit med i Knutby och så. Det är många av hans vänner, gemensamma skådisvänner, personer som man har träffat!, berättar Charlie.

Senaste från Hänt

FOTO: Instagram, TV4

Annons